Historia właściciela sięga do roku 1854, kiedy to Flöther przyjechał do Jasienia by założyć tu swój warsztat, przekształcony następnie w duży zakład przemysłowy znany w całej Europie. Rodzina ta włączała się też czynnie w życie miasta. W latach 1933 - 1945 jeden z członków rodziny Flöther był ostatnim burmistrzam przedwojennego Jasienia.
Dom "Flöthera" zwany przez współczesnych mieszkańców Jasienia  "pałacem", wybudowany w stylu barokowym otoczony był z jednej strony zakładem przemysłowym, a z drugiej pięknym parkiem z ciekawym drzewostanem, którego pojedyncze drzewa zachowały się do dnia dzisiejszego. Do parku przechodziło się zdobionym mostkiem nad rzeką Lubszą. Budynek ocalał czas wojny i do lat 60-tych można było go podziwiać. Następnie zdewastowany został rozebrany. Pozostały jedynie drzewa, i jedna z fontann, którą w 1998r. w czasie prac porządkowych terenu odkopano.
 
Bydynek wybudowany z cegły miał wysokość ok.11m, był podpiwniczony. Piwnice miały wysokoś ok. 2 - 2,30m. Wysokość pomieszczeń na parterze wynosiła 4 m, na I piętro prowadziły kręte schody. Podłogi były drewniane, izolację cieplną stanowiła deska, trzcina i tynk. Na parterze znajdowało się ok. 10 pomieszczeń, a na I piętrze ok. 12.

Zachowała się dokumetacja fotograficzna budynku oraz  plany budowlane budynku wykonane w latach 60-tych XX wieku.